| WLTP Rækkevidde | 385 km |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Rækkevidde i praksis | 295 km |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Brugbar batterikap. | 59 kWh |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Energiforbrug (WLTP) | 173 Wh/km |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Batteriteknologi | NMC |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Maks. DC-ladehastighed | 100 kW |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Maks. AC-ladehastighed | 6,6 kW |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Ladetid 10→80% | 45 min |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Ladekurvens fladhed | 45 % |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| V2X – Tovejsladning | Ja |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| V2H – Bil til hjem | 6 kW |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Maks. effekt | 160 kW |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| 0–100 km/t | 6,5 sek |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Tophastighed | 157 km/t |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Bagagerum (sæder oppe) | 420 L |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Maks. lastvolumen (sæder nede) | 1.176 L |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Frunk tilgængelig | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Antal sæder | 5 |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Tilhængerkapacitet | 750 kg |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Taglastkapacitet | 60 kg |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Længde | 4.490 mm |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Varmepumpe | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Sædehukommelse (fører) | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Ventilerede forsæder | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Opvarmede bagsæder | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Head-up display (HUD) | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Panoramatag | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Trådløs telefonopladning | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| 360° kamera | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| OTA-opdateringer | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Motoriseret bagklap | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Baghjulsstyring | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Luftaffjedring | Nej |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Android Auto | Ja |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Apple CarPlay | Ja |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Trådløs telefontilslutning | Ja |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
|
| Startpris | 299.990 DKK |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Forsikringspris/år | 12.000 DKK/år |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Vedligeholdelse/år | 3.000 DKK/år |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Restværdi efter 3 år | 36 % |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Leasingpris/md | 3.990 DKK/md |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Køretøjsgaranti | 3 år |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Batterigaranti | 8 år |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Batterigaranti (km) | 160.000 km |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Serviceinterval | 12 mdr. |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Design | 5 1–10 |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Interiørkvalitet | 5 1–10 |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Kørekomfort | 6 1–10 |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Software / Brugerflade | 5 1–10 |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Farvevalg | 5 1–10 |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |
| Byggekvalitet / Pålidelighed | 7 1–10 |
Jan 2026
Kilde: Nissan.dk, EV Database DK (15. Jan 2026)
CHAdeMO DC-standard; V2H mulig via kompatibel CHAdeMO V2H-wallbox |